+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

SHERBELË - Sage - Salvia Officinalis - Net 100 gr

1.80 €

DOBITË: Antimikrob i fuqishëm. Shërues në rrugët e sipërme të frymëmarrjes (dhembje të fytit, inflamacioni i bajameve). Pastron gjakun. Hap oreksin. Lehtëson tretjen. Largon gazet. Ndihmon në shërimin e sëmundjes së sheqerit (diabetit). Largon lodhjen dhe stresin. Forcon zemrën. Ka ndikim pozitiv ndaj lodhjes fizike dhe psiqike. Zgjidh problemet gjatë periullës së menopauses dhe çregullimet gjatë ciklit menstrual. Ka veti Anti-hidrautike parandalon djersitjen gjatë natës dhe djersitjen e tepërt. Është tonik perfekt për lëkurë të yndyrshme(lyrshme). PËRGATITJA DHE PËRDORIMI: Në 1 gotë 150-200 ml ujë të sapovluar hidhet 1 lugë e mesme ose një kapje nga gjethet e thara, gota mbyllet me kapak dhe lihet të qëndrojë 7-10 minuta pastaj kullohet. Pihen 3-4 gota të sapopërgatitura në ditë para ose pas buke. Për ta përdorur në formë gargareje në 1 gotë ujë të vluar hidhen 2-3 lugë të mesme sherbelë dhe uji lihet të qëndrojë 15-20 minuta, uji kullohet dhe gjatë ditës 4-5 herë bëhet gargarë. Çaji I përgatitur për gargarë nuk duhet të gëlltitet. Tonik: Pregaditja e bërë në formë çaji përdoret si tonik, me ndihmën e një cope pambuku lyhet në lëkurë në mëngjes dhe mbrëmje. Toniki është i dobishme posaçërisht për lëkurë të yndyrshme dhe me puçrra. KUNDËREFEKTET: Gratë shtatzëna dhe me foshnje në gji nuk duhet ta përdorin. Nuk duhet të përdoret mbi dozat e caktuara dhe një kohë të gjatë pa ndërprerje.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €