+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

LULERADHIQJA Rrënjë - Dandelion root - Taraxacum officinale - Net 100 gr

4.00 €

LULERADHIQJA rrënjë - Taraxacum officinale DOBITË: Rrit nivelin e oksigjenit në gjak. Rigjeneron qelizat e vdekura. Pastron gjakun dhe veshkat. Ka veti diuretike. Është shumë i dobishëm për sëmundjet e mëlçisë si ciroza, fryerja(ënjtja) e mëlçisë dhe hepatiti. Për shkak se përmban insulinë është i dobishëm për diabetikët. Është i dobishëm në pastrimin e shpretkës, pankreasit dhe fshikëzës së tëmthit. Studimet e bëra së fundmi tregojnë se Luleradhiqja ka veti shëruese kundër kancerit të mushkërive dhe prostatës. Çaji Luleradhiqës është shumë i dobishëm për stomakun dhe zorrët dhe bën balancimin e enzimave. Në qoftë se konsumohet rregullisht zvogëlon sasinë e kolesterolit dhe acidit urik. Është fjaft i dobishëm për gratë gjatë periudhës së menopauzës. Ka veti shëruese në problemet si lungë, i thati dhe në tumorat e gjirit. Përdoret edhe kundër tensionit të ulët dhe çrregullime të eshtrave. Poashtu parandalon edhe njollat e pleqërisë në fytyrë dhe duar. Në infeksionet dhe sëmundjet e syrit përdoret si forcues. PËRGATITJA DHE PËRDORIMI: Gjethet e njoma përdoren në sallata. Çaji; Nga gjethet, lulet dhe rrënja e tharë dhe e grimcuar merret 1 lugë e madhe (lugë gjelle) dhe hillet në 200 ml ujë të vluar, lihet të vlojë në temperaturë të ulët edhe për 2-3 minuta pastaj hiqet nga zjarri dhe lihet të qëndrojë 10-15 minuta, pastaj kullohet. Gjatë ditës pihen 1-2 gota të posapërgatitura para buke. Nga çaji i njëjtë pasi që ftohet mund të përfitohet duke u lyer me ndihmën e një cope pambuku mbi ekzema, vena varriçe, lunga, njolla, puçrra etj. KUNDËREFEKTET: Në përdorim të rregullt nuk ka ndonjë kundërefekt që dihet. Personat alergjik ndaj bimëve nuk duhet ta përdorin. Gratë shtatzëna nuk duhet ta përdorin.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €