+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

LIVANDA - Lavender - Lavandula angustifolia - Net 100 gr

2.20 €

LIVANDA - Lavandula angustifolia DOBITË: Rehaton sistemin nervor dhe ul nivelin e stresit. Qetëson dhe përdoret në histeri (pagjumësi). I dobishëm në veçanti për sëmundjet e mëlçisë si dështim i mëlçisë, hepatiti B, C dhe verdhëza (sarillëku). Largon toksinat. Forcon sistemin imunitar. Mbyt mikrobet. Problemet reumatike. Kokëdhembjet me prejardhje nervore dhe migrena. Lehtëson tretjen dhe hap oreksin. Stimulon dhe forcon dëshirën seksuale. Problemet e stomakut dhe zorrëve. Ul ënjtjen (fryerjen) e barkut. Era e Livandës freskon dhe i jep energji trupit. Diuretik (nxit urinimin). Pastron veshkat. Pastron puçrrat. Ethet (temperatura e lartë). Parandalon rënien e flokëve. PËRDORIMI: 1 lugë e mesme (lugë e sheqerit) nga lulet e thara të Livandës hidhet në 1 gotë 200-300 ml ujë të vluar, lihet të qëndrojë 5-10 minuta pastaj kullohet. Pihet pa e lënë të ftohet krejtësisht. Çaji mund të ëmbëlsohet me mjaltë ose sheqer, mirëpo personat të sëmurë nga diabeti dhe personat me probleme në stomak, në zorrë dhe me diarre nuk duhet ta ëmbëlsojnë çajin. BANJO ME LIVANDË: 60-70 gram lule livande hillen në 2-3 lt ujë, uji para se të vlojë merret dhe lihet në qetësi 10-15 minuta dhe pastaj shtohet ujit të banjos.Kohëzgjatja e qëndrimit në banjo është 15-20 minuta. Banjot e tilla veçanërisht i ndihmojnë njerëzve që kanë tensionin e ulët të gjakut, mandej revitalizon lëkurën, i jep rehati personave të stresuar etj.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €