+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

LIVANDA FRANCEZE - French Lavender/Spanish Lavender - Lavandula stoechas - Net 50 gr

1.40 €

LIVANDA FRANCEZE - Lavandula stoechas DOBITË: Është i dobishëm kundër forcimit të enëve të gjakut. Zgjëron enët dhe rregullon qarkullimin e gjakut. Jep efekte pozitive në shërimin e kolesterolit (yndyrës në gjak) dhe në sëmundjen e sheqerit. Forcon punën e zemrës dhe sistemin nervor. Parandalon kancerin. Sidomos tek tumoret ka veti të forta shëruese. Përdoret në sëmundjen e epilepsis dhe në sëmundjet mentale. Është qetësues. Përdoret kundër stresit. Hap oreksin. Pastron veshkat. Diuretik (nxit urinimin). Mbyt mikrobet në kanalet urinare dhe përdoret kundër prostatës. Ndërpret kokëdhembjen me prejardhje nervore. Është i dobishë në histeri (pagjumësi) dhe kundër tensionit të lartë. Largon (qlironë) mpirjen e trupit. Është i dobishëm për spazmet (ngërçet) e stomakut dhe zorrëve. Lehtëson tretjen. Ndërpret dhembjet. Pakson dhembjet e reumatizmit. Ndihmon për ta lënë duhanin. Zbutë gjoksin dhe xjerrë këlbazën. Antiseptik dhe shërues i varrave. Shëron varrat e egzemës. PËRGATITJA DHE PËRDORIMI: 3-4 lule të plota ose 1 lugë e mesme (lugë e sheqerit) nga lulet e grimcuara hidhen në 1 gotë 200 ml ujë të vluar, lihet të qëndrojë 5-10 minuta pastaj kullohet, pihen 2 gota të posapërgatitura gjatë ditës, në mëngjes dhe mbrëmje para buke. Pas përdorimit të rregullt 15-20 ditor, duhet të ndërpritet përdorimi 7-10 ditë. Për ta lënë duhanin, sa here që dëshironi ta ndezni cigaren, përtypini 1 ose 2 copë lule Livande franqeze, i thithet lëngu dhe pështyhet. KUNDËR EFEKTET: Gratë shtatzëna nuk duhet ta përdorin. Më së shumti 15-20 ditë duhet të përdoret në formë kure (pa ndërprerje), dhe duhet ndërpritet 7-10 ditë për ta vazhduar kurën përsëri. Shkaku që është një hapës i fortë i damarëve nuk duhet të tejkalohet doza e caktuar.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €