+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

ÇIÇIBANOZI - St. John`s bread - Ceratonia siliqua - Net 100 gr

1.00 €

Përmban mineralin e CA (Kalciumit) tre fish më shumë se qumështi, përmban mangan, hekur, alumin, zink, kalium, bakër, magnezium dhe fosfor, është i pasur me proteina dhe karbonhidrate si dhe përmban vitaminat A, B dhe E. DOBITË: I dobishëm kundër astmës dhe gulçit (vështirësi e frymëmarrjes). Zbutë gjoksin dhe i pakëson dhimbjet e gjoksit. Ndërpret kollën dhe nxjerrë këlbazën. Mbron kundër kancerit të mushkërive. Përdoret në Anemi (pagjakësi). I dobishëm në sëmundjet e stomakut dhe zorrëve. Lehtëson tretjen. Qetësonë nervat. Mbron trupin nga faktorët e stresit të jashtëm. Rrit potencën, është shumë i dobishëm kundër dobësisë dhe mungesës së spermës. Mbështet zhvillimin e inteligjencës dhe zhvillimin e eshtrave tek fëmijët. Pakëson shkrirjen e eshtrave. Forcon kujtesën dhe rregullon koncentrimin. Ndihmon që ta nxjerrë jashtë radiacionin nga trupi që hynë nëpërmjet ushqimeve. Rrit nivelin e testosteronit. PËRGATITJA DHE PËRDORIMI: Në një enë me 500-600 ml ujë të vluar hidhen 7-8 copë çiçibanoz (të coptuara), ena mbyllet me kapak dhe lihet të zihet në temperaturë të ulët edhe për 5 minuta, pastaj hiqet nga zjarri dhe lihet të qëndroj 15-20 minuta, pastaj kullohet dhe çaji i përfituar rruhet ne frigorifer. Gjatë ditës mund të pihen 2-3 gota të çajit para buke. Çiçibanozi mund të hahet si frut i thatë ose të përdoret edhe në gjendje të bluar, gjatë ditës mund të meren 1-2 lugë gjelle duke e përzier me mjaltë ose pekmez. KUNDËREFEKTET: Nuk ka ndonjë kundërefekt që dihet.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €