+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - Net 640 gr

9.00 €

EFEKTET SHËRUESE – DOBITË: Redukton kolesterolin e keq (LDL) Stabilizon presionin (tensionin) e gjakut. Pastron gjakun nga substancat toksike. Përmirëson funksionet e mushkërive dhe të mëlçisë. Parandalon kancerin e mushkërive. Është mjaft i dobishëm për duhanpirësit, ngase zbut gjoksin, nxjerr këlbazën dhe hap bronket. Personat që vuajnë nga astma dhe bronkiti kronik rekomandohet të konsumojnë gjithsesi këtë produkt. Ndihmon në funksionimin më të mirë të zemrës dhe parandalon të rrahurat e çrregullta të zemrës. Rrit fuqinë seksuale dhe sasinë e spermatozoideve (është afrodiziak). Përmban sasi të bollshme kaliumi (K), kalciumi (Ca), fosfori (P), magnezi (Mg), sodiumi (Na), hekuri (Fe), bakri (Cu), zinku (Zn), mangani (Mn) etj., prandaj ndihmon në parandalimin e osteoporozës, pagjakësisë dhe dobësisë trupore. Përdoret edhe si produkt suplementar për forcimin e sistemit imunitar dhe për rritjen e rezistencës së trupit. PËRDORIMI: a) Në një gotë çaji të mbushur me qumësht ose me ujë hidhet 1 lugë e mesme pekmez, përzihet dhe pihet; b) Në një gotë çaji të mbushur me tahin ose me dhallë (jogurt) hidhet 1 lugë e mesme pekmez, përzihet dhe hahet; c) Mund të konsumohet edhe i pastër – pa e përzier me asgjë (merret një lugë e mesme dhe pihet). Konsumohet sipas nevojës dhe qëllimit, zakonisht 3 herë në ditë para buke.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €