+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

PEKMEZI I DËLLINJËS SIRIANE - Net 800 gr

12.00 €

EFEKTET SHËRUESE – DOBITË: Është një produkt me efekte shumë pozitive në trajtimin dhe shërimin e aftës, anemisë, kollës, bronkitit, tuberkulozës, verdhëzës (sarillëkut), krupës në stomak (vjelljet), psoriazës, ekzemës. Ndihmon në trajtimin e sëmundjeve të mushkërive dhe të mëlçisë. Stabilizon tensionin e gjakuk. Stabilizon nivelin e sheqerit në gjak, prandaj është një produkt suplementar në trajtimin e diabetit. Si të gjithë pekmezët edhe pekmezi i dëllinjës jep energji trupit dhe ndihmon formimin e gjakut. Fëmijët që urinojnë në gjumë rekomandohet të kosumojnë gjithsesi këtë produkt. Produkti përmban sasi të bollshme kaliumi (K), fosfori (P), kalciumi (Ca), magnezi (Mg), sodiumi (Na), hekuri (Fe), zinku (Zn) dhe mangani (Mn). PËRDORIMI: a) Në një gotë çaji të mbushur me ujë hidhet 1 lugë gjelle (supe) pekmez, përzihet dhe pihet; b) Në një gotë çaji të mbushur me tahin ose me dhallë (jogurt) hidhet 1 lugë gjelle pekmez, përzihet dhe hahet; c) Mund të konsumohet edhe i pastër – pa e përzier me asgjë (merret një lugë gjelle dhe pihet). Konsumohet sipas nevojës dhe qëllimit, zakonisht 2 herë në ditë para buke.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €