+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

UJI I KAMOMILIT - (matricaria recutita) - Net 1 Lt

13.00 €

EFEKTET SHËRUESE – DOBITË: Shëron astmën, bronkitin dhe kollën. Shëron acarimin (inflamacionin) e veshkave, fshikëzës urinare, prostatës, mitrës. Nxjerr këlbazën. Ul temperaturën e lartë të trupit. Rregullon punën e zorrëve. Përmirëson funksionet e stomakut, largon gazrat nga zorrët. Si gargarë shëron acarimet e gojës, grykës dhe të bajameve. Është i dobishëm në trajtimin e miomit te gratë. Ka veti qetësuese dhe relaksuese. Zbut dhe eliminon ngërçet, dhimbjet e barkut dhe të shpinës. Ndihmon shërimin e plagëve në zorrën e trashë dhe në organet e tjera të trupit. Hap oreksin. Jep fuqi trupit. Zbut dhimbjet e hemorroideve (përdorimi dermal: zhytet një copë garzë në ujë kamomili dhe vihert mbi hemorroidet e jashtme). Uji i kamomilit përdoret edhe për kujdesin e flokëve, sidomos përdoret për hapjen e ngjyrës së flokëve (përdorimi dermal). PËRDORIMI: ¼ e një gote çaji mbushet me ujë kamomili, pjesës së mbetur (¾) i shtohet ujë i pijshëm ose lëng frutash dhe pihet. Pihen 3 gota çaji në ditë. SHËNIM: Produkti duhet të ruhet në temperaturë të dhomës dhe pa u ekspozuar diellit. Për të përfituar nga dobitë e produktit duhet të përdoret rregullisht së paku një muaj rresht. KUJDES: Përdorimi i tepruar nuk rekomandohet.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €