+386 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ KOKOSI - Coconut oil - Gencay - Net 370 ml

13.50 €

• Është i pasur me karbonhidrate, vajra të pangopura dhe është depo e fibrave. Përmban edhe vajra të ngopura por këto vajra treten me lehtësi në organizëm. Përmban sasi të lartë të proteinave dhe vitaminës C si dhe përmban të gjithë grupin e vitaminave A dhe B (niacin, acid pantotenik, biotin, riboflavin, acid folik, tiamine, piridoksinë), si dhe vitamin E dhe K. Veqanërisht është i pasur me mineralet e manganezit dhe fosforit si dhe përmban sasi të lartë të bakrit, hekurit, magnezit, selenit, zinkut. DOBITË: • Shpejton metabolizmin. Lehtëson tretjen. Shkrin yndynat dhe dobëson. Nëse përdoret 1 lugë e vogël 20-30 min para bukës jep ndjesin e ngopjes. Largon lodhjen fizike. Ndërpret të vjellat dhe turbulencën. Në formë gargare, freskon gojën dhe shëron dhembjen e fytit. Forcon mishin e dhëmbëve. Nëse përdoret rregullisht zbardhon dhëmbët. Mund të lyhet nën sjetulla si deodorant. Kundër erës së këmbëve. Parandalon rënien e flokëve. Vaji kokosit është i mirë për kujdesin e majeve të flokëve të dëmtuara, i zbutë dhe i jep shkëlqim atyre. Antibakterial dhe antifungal. Përdoret kundër infeksioneve kërpudhore. Burrat mund ta përdorin si locion pas rrojes. Duke formuar mburojë në lëkurë parandalon kimikatet. Lehtëson skuqjet tek foshnjet. Përdoret kundër dhembjes së muskujve. Ndihmon kundër dhembjes së reumatizmit. Përdoret në industrin e ëmbëlsirave, mund ta përdorni si esenc për gatimin e ëmbëlsirave, soseve, pastave. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë) në 1 gotë të çajit me ujë ose në 1 copë sheqer pikohen 4-5 pika dhe pihet 3 herë në ditë nga një doze e tillë, ose mund të pihet 1 lugë e vogël 1-2 herë në ditë para buke. Dermal (duke lyer) 5-6 pika përdoren në formë masazhi. Përdorimi në formë masazhi, me anë të djersitjes ndihmon në largimin e vajrave dhe toksinave të grumbulluara nën lëkurë. Pjesët e lyera me vaj kokosi më pas duhet pastruar me sapun dafine. Në infeksione kërpudhore (era e këmbëve etj), pasi që pastrohet lëkura lyhet në sasi të mjaftueshme, qëndron së paku 30 min ose tërë natën 1-2 herë në ditë. Gargarë, 1 lugë e mesme përzihet në 1 gotë 150 ml ujë dhe përdoret në formë gargare, disa herë gjatë ditës. KUJDES: • Nuk duhet përdorur në periudhën e shtatzanisë. Nëse përdoret mbi dozat e caktuara, mund të shkaktojë kokëdhembje dhe helmime.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ KOKOSI - Coconut oil - Gencay - Net 370 ml

13.50 €