+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

BELUSHI Amerikan (Brusnica) - Cranberry Net: 100 gr

2.00 €

•BELUSHI Amerikan - Cranberry Vaccinium macrocarpon (Vaccinium vitis idaea) Në mesin e frutave Belushi ka një vend të veçantë si një antioksidant. Në Mjekësin popullore perëndimore Belushi rekomandohet për trajtimin e artritit, artrozës, infeksionet dhe sëmundjet tjera të traktit urinar dhe infektimit të shkaktuar nga bakteret e Coli, diarres, përdhesës, ethet dhe sëmundjet me ethe, hipertensionit, kancerit, kolitit, kollës, plagë, dhimbjet e fytit, sëmundjet e fshikëzës së tëmthit dhe për relaksim të sistemit nervor. DOBITË: Në mjekësinë popullore përdoret për ta larguar rërën dhe gurët nga veshkat dhe fshikëza,Oral.Përdoret kundër lodhjes pranverore,Oral. Në raste të etheve dhe sëmundje me ethe. Oral.Parandalon infekcionet dhe dezinfekton kanalet urinare,Oral.Përdoret edhe kundër reumatizmit, Oral. Zbraz ujin e tepërt nga trupi,Oral.Frutat e Belushit përdoren për trajtimin esëmundjeve të rënda si kanceri i gjirit dhe i zorrës së trashë, Dermal, Oral. PËRGATITJA DHE PËRDORIMI: Oral, Çaj nga frutat e Belushit:6-7 kokrra ose 1 lugë e mesme nga Belushi hidhen në një enë me 200-250 ml ujë, lihet të vlojë uji me fruta në temperatur të ulët për 2-3 minuta, pastaj hiqet nga zjarri dhe lihet të qëndrojë edhe për 10-15 minuta dhe pihet. Mund të pihen 2-3 gota të tilla gjatë ditës para buke. Dermal, Për kancerin e gjirit, merret 1 lugë gjelle nga frutat e freskëta, shtypen pak dhe vendosen në formë kompresi mbi zonën e sëmurë, mbështillet me fashë dhe qëndron 3-4 orë ose tërë natën,pastaj pastrohet. Çaj nga gjethet e Belushit: 30 gr gjethe të thata hidhen në një enë ku i shtohet 500-600 ml ujë të vluar, ena mbyllet me kapak dhe lihet të pushojë për 15-20 minuta pastaj kullohet. Çaji i përfituar ëmbëlsohet me 1 lugë gjelle mjaltë dhe lihet të ftohet, pihen 3 gota gjatë ditës para buke. KUNDËREFEKTET: Çaji i Belushit mund të shkaktojë probleme të lehta për njerëz me stomak të dobët, me aftësi të kufizuara dhe me mëlçi të dobët.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

SHURUP MANI I ZI - KARADUT ŞURUB - Net 50 gr

4.50 €

Colorlib Template

NEKTAR ÇIÇIBANOZI - Carob Extract - NET 640 GR

9.00 €

Colorlib Template

TIZERO ÇAJ ÇAJ KUNDËR DIABETIT (20 filtera) NET 57 gr

4.50 €

Colorlib Template

LLAMBA NGA KRIPA E HIMALAJEVE - 6-7 kg

25.00 €

Colorlib Template

PEKMEZ ÇIÇIBANOZI - TAÇ - Pa konzervanse, sheqer shtesë, lëndë kimike apo ngjyrë artificiale.– NET 800 GR

7.00 €

Colorlib Template

ZANÇAY ÇAJ KUNDËR STRESIT DHE DEPRESIONIT (20 filtera) NET 51 gr

4.50 €

Colorlib Template

UJË ZHUMBRICE - (thymus sp.) - Net 1 Lt

6.50 €

Colorlib Template

VAJ I SPECIT TË DJEGËS - Chili Pepper oil

4.80 €

Colorlib Template

VAJ ANASONI - Anise Oil - Net 20 ml

6.50 €

Colorlib Template

VAJ ARRE - Walnut Oil - Net 50 ml

4.50 €

Colorlib Template

VAJ ARGANI - Argan oil - Net 20 ml

10.00 €

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Net 50 ml

4.50 €