+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ I FARËS SË LIRIT – Flax seed oil - Gencay Net: 250 ml

10.50 €

• Vaji fares së Lirit ka përqindje të lartë të acideve yndyrore të pangopura dhe një përqindje të ulët të acideve yndyrore të ngopura, përmban sasi të bollshmetë kaliumit, ndërsa në sasi të vogla ka përmbajtje të magnezit, hekurit, bakrit, zinkut dhe përmban vitamina të ndryshme. 100gr. Vaj Liri përmban 13.4mg Vitamin E. Përmbajtja e acidit yndyror N-3 është përafërsisht katër herë më shumë se Omega-6. DOBITË: • Mbron sistemin e tretjes. Rekomandohet të përdoret për Inflamacionet në sistemin e tretjes. Është i mire kundër problemeve gastro-intestinale. Zbut zorrët, është shërues kundër kapsllëkut. Forcon kockat. Forcon sistemin imunitar. Mbron kundër sëmundjeve të zemrës dhe arterieve. Ul kolesterolin LDL dhe nivelet e triglicerideve. Ul presionin elartë të gjakut. Balancon nivelin e sheqerit në gjak. Parandalon sëmundjet reumatike. Forcon sistemin nervor.Forcon kujtesën. Është i mire kundër çrregullimit të koncentrimi. Është i dobishëm kundër çrregullimeve të shëndetit mendor. Përdoret për sëmundjet e lëkurës si ekzema dhe psoriaza. Jep efekte pozitive në sëmundjet respiratore (rrugët e frymëmarjes). Parandalon kollën. Zhduk lythat (kallot) përdoret në formë kompresi mbi to. Është e dobishme ndaj impotencës (pafuqisë), prostatës dhe infertilitetit. Në përdorim të jashtëm shëron shpejtë plagët. Për problemet në Zgavrën e gojës, të fytit dhe mishit të dhëmbëve përdoret në formë gargareje. Veçanërisht është i dobishëm gjatë periudhës së menopauzës. Lehtëson ankesat e menopauzës. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë) 1 lugë e mesme pihet një herë në mëngjes esëll. Dermal (duke lyer) 5-6 pika përdoren në formë masazhi. NOT: • Vajin e farave të Lirit duhet ruajtur në vende të errëta dhe të freskëta.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ I FARËS SË LIRIT – Flax seed oil - Gencay Net: 250 ml

10.50 €