+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ PIPERI I ZI – Black Pepper oil - Gencay Net: 20 ml

9.50 €

VETITË: • Vaji esencial i piperit të zi konsiderohet se digestiv, djersitës (diaphoretic), karminativ, purgativ (laksativ), antispazmatik, antireumatik, antiartritik, antibakterial dhe si një antioksidant. PËRFITIMET SHËNDETËSORE: • Ky vaj gjithsesi ndihmon tretjen, nxit djersitjen dhe ndihmon në heqjen e toksinave nga trupi. Ai gjithashtu ndihmon për të larguar gazet nga zorrët, duke vepruar si një pastrues (laksativ), lehtëson (zbut) spazmat, ndihmon në trajtimin e artritit dhe reumatizmit, ndihmon në largimin (eliminimin) e acideve urinare dhe toksinave të tjera nga trupi. Vaji esencial i piperit të zi parandalon zhvillimin e baktereve, lufton plakjen e parakohshme dhe neutralizon radikalet e lira që dëmtojnë trupin në mënyra të panumërta. DOBITË: • Antioksidant. Largon toksinat. Hap oreksin. Lehtëson tretjen. Largon gazrat. Mbyt mikrobet. Rrit sekretimin e Pankreasit. Për dhimbje reumatike dhe hernia përdoret duke bërë masazh. Me veti si zbutës i zorrëve mund ta ndihmojë sistemin e mbrendshëm. Përdoret si nxitës mbi sistemin nervor,sistemin e qarkullimit dhe sistemin e tretjes. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë) në 1 gotë çaji me ujë ose 1 copë sheqer pikohen 2 pika dhe pihet 3 herë gjatë ditës. Dermal (duke lyer) 2-3 pika përdoren në formë masazhi. Në përdorim nga jashtë duhet holluar vaji Piperit të zi me vajëra bazë (vaj bajameje, vaj ulliri etj). KUJDES: • Nuk ka ndonjë kundërefekt që dihet. Në sëmundjet si forcim i arterieve, tension i lartë dhe inflamacion i zorrëve është e rrezikshme të përdoret. Nuk duhet të tejkalohen dozat e caktuara.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ PIPERI I ZI – Black Pepper oil - Gencay Net: 20 ml

9.50 €