+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ I FARAVE TË KAJSIS - Apricot kernel oil - Gencay Net: 50 ml

5.30 €

• Vaji i fares së kajsis është e pasur për nga ana e vitaminës A dhe Omega 3 dhe është fruti më i pasur në natyrë për nga ana e vitaminës B 17. DOBITË: • Rigjeneron qelizat e lëkurës dhe të organeve të brendshme. Antikancerogjen. Antioksidant i fuqishëm. Përdoret kundër dhembjes së qafës. Ndihmon kundër sëmundjes së sheqerit. Ripërtërin lëkurën. Përdoret kundër rrudhave, lyhet edhe rreth syve. Përdoret kundër infeksioneve të lëkurës si, fluska, skuqje, ënjtje, ekcemë, puçrra, hemorroide, psoriaza, plagë të hapura, ulcera, fistula, virusi herpes simpleks, akne etj. Në infeksionet e mishit të dhëmbëve, në infeksionet e lëkurës së kokës, në infeksionet e mushkërive. Shkrin yndyrnat e grumbulluara nën lëkurën e trupit dhe kokës. Përdoret në infeksione vagjinale. Përdoret në varra, grithje dhe lëndime trupore, në skuqjet e pickimit të bletave dhe insekteve. Parandalon rëniene flokëve. Shëron grumbujt e celulitit. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë) pikohen 4-5 pika në 1 fingjan me ujë dhe pihet 3 here në ditë nga një doze e tillë, ose pihet 1 lugë e vogël në mëngjes esëll. Dermal (duke lyer) përdoret në formë masazhi. Përdorimi rreth syve preferohet të përzihet bashk me vajin e bajameve. Për lëkura të lyrshme (yndyrshme) përdoret drejpërdrejt duke u lyer një shtres e hollë, qëndron tërë natën. Për lëkurë të tharë lyhet 1 herë në ditë duke u përzier 1\1 me vaj Bajameje.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ I FARAVE TË KAJSIS - Apricot kernel oil - Gencay Net: 50 ml

5.30 €