+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ I FARAVE TË RRUSHIT TË ZI – Black Grape seed oil - Gencay Net: 50 ml

7.00 €

• Përmban përqindje të lartë të vitaminës E, flavonoide, acid linoleik, dhe procyanidins. DOBITË: • Antioksidant i fortë. Rigjeneron qelizat. Antikancerogjen (lufton kancerin). Mbron zemrën. Ul tensionin e lartë. Ul nivelet e triglicerideve dhe kolesterolit të keq LDL. Ul rrezikun e Aterosklerozës (forcimi damarëve). Parandalon alergjit dhe infeksionet e përgjithshme. Shëron alergjin e pluhurit dhe alergjit që nuk i dihet prejardhja. Parandalon zmadhimin e tumorit. Përdoret kundër paralizës. Diuretik (nxit urinimin). Rekomandohet si laksativ. Forcon trupin. Përmban sasi të lartë të acidit folik dhe ka aftësi ta forcojë imunitetin. Mbron kundër degjenerimit makular që shkakton humbjen e shikimit. Ngadalëson progresionin e sëmundjes Alzheimer. Parandalon rënien e flokëve. Zbutë lëkurën, në të njëjtën kohë lëkurën e bën të freskët dhe të gjallë. Pastron lëkurën prej toksinave dhe i jep njomësi asaj. Duke rigjeneruar qelizat, ndihmon kundër rrudhave dhe ngadalëson procesin e plakjes. Në kremat kozmetike Anti-aging (kundër rrudhave) është nga lëndët kryesor bazë. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë) 1 lugë e vogël pihet në mëngjes esëll. Dermal (duke lyer) përdoret në formë masazhi. Për dhimbje të muskujve përdoren 5-6 pika në formë masazhi dy here në ditë. Mund të përdoret edhe për sose të sallatave në doza të vogla.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ I FARAVE TË RRUSHIT TË ZI – Black Grape seed oil - Gencay Net: 50 ml

7.00 €