+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ HUDHRE - Garlic oil

8.00 €

VAJ HUDHRE - Garlic oil 20 ml Qmimi 8.00 € transporti gratis • Vaji Hudhrës përmban karbohidrate, vitaminat A, B dhe C, amino acide, selen, hekur, jod, silicium, allicin dhe shum minerale tjera. DOBITË: • Mbyt mikrobet. Diuretik (nxit urinimin). Nxjerrë këlbazën. Ul kolesterolin LDL. Rregullon qarkullimin e gjakut dhe sasin e glykozës në organizëm. Pastron gjakun. Parandalon infarktin. Balancon tensionin e lartë. Ndihmon kundër hipertensionit. Parandalon forcimin e arterieve. Forcon zemrën. Pastron krimbat e zorrëve. I dobishëm kundër astmës, bronkitit, tuberkulozës, gulçit dhe kollës. Mbron qelizat e kuqe të gjakut që mbartin oksigjen, përdoret në trajtimin e sëmundjeve epidemike si ethe tifoidi dhe difteri (diphtheria). Ndihmon zbrazjen e ujit të grumbudhuar në stomak dhe këmbë. Largon gurët nga fshikëza dhe parandalon formimin e gurëve në veshka. Mbron kundër çdo lloj kanceri. Përdoret për shërimin e sëmundjeve si verdhëza, sëmundjet e dhëmbëve, reumatizmi, diabeti, tensioni i lartë. Stimulues (nxit epshin). Rregullon florën e zorrës dhe parandalon rritjen e baktereve të rrezikshme. Ndihmon punën e mëlçisë. Balancon gjëndrat tiroide, dhe të gjitha gjëndrat në trupin e njeriut. Ndihmon në sëmundjet e përdhesës, dhimbje të nervit shiatik, marramendjes, kumbim i veshit. Hap oreksin. Lehtëson tretjen. Parandalon rënien dhe thyerjet në maje të flokëve. Ndihmonë për zgjatjen e flokëve. Përdoret për shërimin e çerosës ( flokët ose mjekra kur bie pjesë-pjesë). PËRDORIMI: • Oral (duke pirë); Në 1 fingjan me ujë pikohen 4-5 pika dhe pihet. 3 herë në ditë para buke. Ose 1 lugë e vogël, një herë në ditë. Dermal (duke lyer); 4-5 pika përdoren në formë masazhi. Në përdorim dermal mbyt bakteriet dhe mikrobet. Për të dhënë efekte si stimulues (nxitës), 5-6 pika lyhen në pjesën e belit duke bërë masazh. KUNDËREFEKTET: • Nuk duhet të tejkalohen dozat e caktuara.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ HUDHRE - Garlic oil

8.00 €