+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ ESENCIAL I TRËNDAFILIT - Rose essencial oil

6.50 €

VAJ ESENCIAL I TRËNDAFILIT - Rose essencial oil Gençay 20 ml Qmimi 6.50 € transporti gratis • Vaji Trëndafilit përmban tanin, acid galik, anthocyanin dhe guercitrin. VETITË: • Vaji esencial i trëndafilit prej kohësh përdoret si një antidepresant, antiflogistik, antiseptik, antiviral, baktericid, antispazmatik, afrodiziak, astringent, kolagog, cikatrisant, depurativ, emenagog, hemostatik, hepatik, laksativ, nervin, stomahik dhe diuretik. PËRFITIMET SHËNDETËSORE: • Tradicionalisht, vaji esencial i trëndafilit është përdorur për të luftuar depresionin dhe ngritur disponimin, për të ëmbëlsuar inflamacionet, për të mbrojtur plagët nga pezmatimet, për të zbutur spazmat, për të luftuar infeksionet virale, për të nxitur epshin (libidon) dhe shëruar çrregullimet seksuale, ndërkohë që forcon muskujt dhe ndalon hemoragjinë. Për më tepër, ai pengon zhvillimin e baktereve, ndihmon shkarkimet dhe tajitjet, shëron plagët, pastron gjakun, shëron kapsllëkun, mbron shëndetin e mëlçisë, është i dobishëm për trajtimin e çrregullime nervore DOBITË: • Pastron në thellësi lëkurën. Përdoret për pastrimin e makjazhit. Ngre (shtrëngon) lëkurën. I jep jetë lëkurës. Në kombinim me vaj Bajameje shëron njollat e shtatzanisë. Shkrin yndyrën e grumbulluar nën lëkurë. Ul temperaturën e lartë. Shëron skuqjen e syrit (infektimi konjuktivit). Përdoret në infektimin e fytit. Preferohet për lëkura alergjike. Përdoret kundër ekcemës dhe varrave të hapura. si esencë përdoret në industrin e parfumeris. PËRDORIMI: • Dermal (duke lyer); 5-6 pika përdoren në formë masazhi. Për temperaturë të lartë (ethe); përdoret në formë Inhalimi, në një enë me ujë të nxehtë pikohen 4-5 pika. Për gargarë; në 1 gotë çaji me ujë pikohen 5-10 pika dhe shpërlahet fyti, nuk duhet të gëlltitet. Për përdorimin në duar dhe në gjith lëkurën e trupit, vaji i trëndafilit duhet të hollohet me vaj bajameje dhe të lyhet. Gjatë ditës në pjesët e trupit ku kontakti me diell është drejtpërdrejt nuk duhet të lyhet. FLOKËT: • Për flokë; në brushën e flokëve pikojini 4-5 pika dhe krehini flokët, do të ju ushqejë dhe do tu jep jetë flokëve. Në shampon 300ml pikohen 10-15 pika, përizihet mirë, pastaj përdoret duke bërë masazhë në rrënjë të flokëve. Ushqen flokët dhe parandalon zbokthin. • Në një kuti 50gr me vazelin, duke i përzier 8-10 pika vaj Trëndafili, mund ta përdorni për lyerjen e duarve, themrave dhe trupit. BANJO: • Në vaskë të mbushur me ujë të vakët, pikohen 10-15 pika, përzihen mirë. Duke e parandaluar kontaktin me sy, qëndrohet mbrenda ujit të vaskës 15-20 minuta.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ ESENCIAL I TRËNDAFILIT - Rose essencial oil

6.50 €