+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ LËVORE PORTOKALLI – Orange peel oil

5.90 €

VAJ LËVORE PORTOKALLI – Orange peel oil 20 ml Qmimi 5.90 € transporti gratis / Hemani 30 ml 1.30 euro plus transporti • Vaji Portokallit përmban vitamin C në sasi të lartë, sheqerna, zamkë dhe vaj të paqëndrueshëm. VETITË: • Vaji esencial i portokallit është një anti-inflamator, antidepresant, antispazmatik, antiseptik, afrodiziak, karminativ, diuretik, tonik, sedativ dhe kolagog. PËRFITIMET SHËNDETËSORE: • Ky vaj është përdorur tradicionalisht për të zbutur inflamacionin, për të reduktuar ndjenjën e depresionit dhe për të shtuar humorin, për të mbrojtur kundër sepsës (prania e baktereve të dëmshme në indet e trupit, në mënyrë tipike me anë të infektimit të një plage), për të nxitur epshin (libidon) dhe si një kurë për funksionim të dobët seksual. Gjithashtu, ai largon gazet nga zorrët, nxit urinimin dhe largon toksinat, ripërtërinë shëndetin e përgjithshëm të sistemit imunitar, duke ulur shqetësimet emocionale dhe nervore, si dhe duke nxitur shkarkimin e sekrecioneve nga gjëndrat. DOBITË: • Depo e Vitaminës C. Rregullon qarkullimin e gjakut. Largon toksinat, duke ulur shqetësimet emocionale dhe nervore, si dhe duke nxitur shkarkimin e sekrecioneve nga gjëndrat, ripërtërinë shëndetin e përgjithshëm të sistemit imunitar. Ul temperaturën (ethet). Qetësues, redukton ndjenjën e depresionit. Përdoret kundër stresit dhe lodhjes fizike. Zbut inflamacionin. I dobishëm kundër ftohjes dhe gripit. Nxit epshin (libidon) dhe si një kurë përdoret për funksionim të dobët seksual. Lehtëson tretjen, ndihmon punën e stomakut. Ideal për lëkura të lyrshme (yndyrshme). Ringjall dhe shtrëngon lëkurën. Pastron puçrrat dhe aknet. Forcon mishin e dhëmbëve. Me vajin e Portokallit mund ta reduktoni celulitin duke e lyer rregullisht. Në kombinim me vajin e Rozmarinës dhe vajin e Karafilit përdoret në dhimbje reumatike. Përdoret si tonik për pastrimin e makjazhit. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë): Në gjysëm fingjani me ujë pikohen 2 pika dhe pihet 3 herë në ditë nga një dozë e tillë. Dermal (duke lyer): përdoret në formë masazhi. NOT: • Për ta përdorur në lëkurë të fytyrës, lëkura së pari duhet pastruar me pambuk të lagur pastaj lyhen 3-4 pika. Për ta përdorur në duar dhe lëkurën e trupit, vaj Portokalli hollohet me vaj Bajameje dhe lyhet. KUNDËREFEKTET: • Në përdorim të tepërt mund ta irritojë lëkurën. Pas lyerjes në lëkurë të fytyrës, së paku 1 orë nuk duhet të ekspozoheni në rrezet e diellit, tërheq rrezet e diellit, dhe mund të shkaktojë ndjeshmëri ekstreme ndaj dritës. Në doza të tepruara, lëkurës mund ti shkaktojë hiperpigmentacion dhe alergji. Ata të cilët kanë sëmundje të stomakut si ulcerë apo gastrit nuk duhet ta përdorin në formë orale (duke pirë).

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ LËVORE PORTOKALLI – Orange peel oil

5.90 €