+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ MANUSHAQEJE

11.00 €

VAJ MANUSHAQEJE 20 ml • Vaji i Manushaqes përmban tanine, saponine, glikozide flavonike, vialamin dhe emetin. DOBITË: • Antimikrobial. Përdoret në problemet e lëkurës si ekcemë, infeksione mikrobiale dhe zgjebe. Efektive kundër rënies së flokëve. Njomëson, shkëlqen dhe u jep jetë flokëve të thata. Përdoret në industrin e kozmetikës dhe të parfumerisë. PËRDORIMI: • Dermal (duke lyer); në lëkurë duke bërë masazh dhe në flokë duke bërë friksion me majet e gishtave përdoret. • Vajin e Manushaqes mund ta përdorni jo vetëm kundër rënies së flokëve, por mund ti bëni flokët tuaja edhe më të gjalla dhe më të shëndosha. • 1 lugë të madhe vaj Susami, 2 lugë të vogla vaj Manushaqeje dhe një të verdhën e vesë, të gjitha përzihen dhe lyhen në rrënjë të flokëve, mbahet 1 orë dhe lahet. Këtë kurë mund ta zbatoni 2 herë gjatë javës. Për flokë të dëmtuara strukturalisht dhe të dërrmuara shumë: • Një formulë e dytë dhe shumë efektive; 20ml vaj Ricini, 20ml vaj Bajameje të ëmbël , 10ml vaj Manushaqeje përzihen në një enë të qelqit, lihet të nxehet në metodën benmari (çajnik i dyfishtë) me avull. Përzierja lyhet mirë në rrënjë dhe fije të flokëve , qëndron së paku një orë dhe lahen flokët. Për shpërlarjen e fundit me ujë të vakët, për (1 litër ujë) pikohen 5 pika vaj Bajameje të ëmbël dhe 1 lugë gjelle uthull molle e egër. Me këtë ujë shpërlajini flokët mirë. Kjo kurë do ti zbus dhe do ti jep shkëlqim flokëve tuaja. Duhet të përdoret rregullisht 3-4 herë gjatë javës. Not: • Nëse doni ta përdorni formulën me vaj Manushaqeje edhe formulën e dytë me vaj Bajameje atëherë mbrenda javës mund ta bëni një ditë të parën një ditë të dytën.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ MANUSHAQEJE

11.00 €