+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ I FARAVE TË ZEZA – Black seed (Nigella sativa) oil

4.50 €

VAJ I FARAVE TË ZEZA – Black seed (Nigella sativa) oil 50 ml Qmimi 4.50 € plus transporti 250 ml Qmimi 18.90 € transporti gratis / Hemani 60 ml 2.20 euro plus transporti, 120 ml 3.50 euro plus transporti DOBITË: • Forcon imunitetin. Rrit rezistencën e trupit. Parandalon kancerin. Rrit potencën. Stabilizon gjendjen shpirtërore dhe sistemin hormonal. Balancon kolesterolin. Duke i stimuluar kapilarët e gjakut balancon qarkullimin e gjakut. Ul dhe rregudhon tensionin e gjakut. Balancon sheqerin në gjak. Pastron toksinat. Rrit qumështin tek gjidhënëset. Parandalon sëmundjet e arterieve. Zgjëron tubat e frymëmarrjes, është i dobishëm kundërgripit, ftohjes, bronkitit, astmës. I dobishëm kundër sinusave. Lehtësonë tretjen. Hap oreksin nëse përdoret 2-3 herë në javë, ndërsa konsumimi i rregullt një kohë të gjatë dobëson. Me veti diuretike është i dobishëm për tëmthin. Është i dobishëm kundër problemeve alergjike (sidomos për alergji të polenit). Mbytë mikrobet në lëkurë. Shëron sëmundjet virusale dhe kërpudhore. I dobishëm kundër varrave të ekcemës dhe hemorroideve. Ka efekte pozitive kundër problemeve gjatë ciklit menstrual, rregullon periudhën menstruale. Ushqen flokët. Parandalon rënien e flokëve dhe zbokthin. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë); 1 lugë e mesme (lugë sheqeri) pihet në mëngjes esëll. Ose në gjysëm fingjani me ujë të vakët pikohen 4-5 pika dhe pihet 3 herë gjatë ditës nga një dozë e tillë. Mund të përdoret dhe bashk me mjaltë, 1 lugë e mesme vaj dhe 1 lugë e mesme mjaltë përzihen në gjysëm fingjani ujë të vakët dhe pihet në mengjes esëll. Dermal (duke lyer); kundër rënies së flokëve dhe zbokthit, 10-15 pika përdoren duke bërë friksion me maje të gishave në rrënjë të flokëve. Për sinusa përdoret në mëngjes dhe mbrëmje duke i pikuar 1-2 pika në hundë. Për hemorroide, pihet dhe lyhet. KUNDËREFEKTET: • Nuk duhet të përdoret mbi dozat e caktuara.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ I FARAVE TË ZEZA – Black seed (Nigella sativa) oil

4.50 €