+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ LIMONI - Lemon oil

5.90 €

VAJ LIMONI - Lemon oil Gençay20 ml Qmimi 5.90 € plus transporti / Hemani 30 ml 1.30 euro plus transporti • Përmban sasi të lartë të vitaminës C. VETITË: • Vaji esencial i limonit është një antiseptik, antiviral, astringent, aperitiv, baktericid, dezinfektues, febrifug, hemostatik, ripërtëritës dhe tonik. DOBITË: • Freskon organizmin poashtu edhe lëkurën. Pastron gjakun. Hap arteriet e zemrës. Forcon kujtesën. Përdoret kundër gurëve në veshka. Mbron trupin prej gripit dhe ftohjes. Përdoret kundër dhimbjeve të fytit në formë gargare. Forcon mishin e dhëmbëve. Pastron puçrrat. Zbukuron lëkurën. Shkrin yndyrnat. Mbron plagët nga pezmatimet. Në raste të pickimit të insekteve parandalon fryerjet dhe kruarjet. Forcon muskujt, përdoret në sëmundjet e indeve lidhëse. Përdoret si esencë për gatimin e pastave dhe ëmbëlsirave. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë); në një fingjan me ujë të ëmbëlsuar me mjaltë pikohen 2 pika vaj limoni dhe përdoret 3 herë gjatë ditës nga një dozë e tillë, duke bërë gargarë gëlltitet. : Dermal (duke lyer); 4-5 pika lyhen në lëkurë duke bërë masazhë të mjaftueshme. NOT: • Për lëkurën e fytyrës, pjesa e duhur së pari pastrohet me pamuk pak të lagët që të njomësohet lëkura dhe aplikohen 2-3 pika. Në përdorim për duar dhe lëkurën e trupit vaji preferohet të përzihet në sasi 1 me 1 me vajin e bajameve. KUNDËREFEKTET: • Nuk duhet të përdoret mbi dozat e caktuara.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ LIMONI - Lemon oil

5.90 €