+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil

4.50 €

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil - Gençay 50 ml Qmimi 4.50 € plus transporti - 250 ml Qmimi 17.50 € transporti gratis • Vaji Bajameve të ëmbëla i nxjerrur me shtytpje të ftohtë është i pasur me vitaminën E dhe minerale të ndryshme. DOBITË: • Lëkurës dhe flokëve i a plotëson nevojat e vitaminës E. Rigjeneron qelizat, largon rrudhat.Veçanërisht preferohet për lëkura dhe flokë të thata dhe të ndjeshme. Në veçanti përdoret për zgjatjen e vetullave dhe çerpikëve. Parandalon rënien dhe thyrjet e flokëve, ndihmon për tu zgjatur më shpejt.Ndihmon në shërimin e njollave të diellit, shtatzanisë dhe lindjes. Laksativ, ndikon në shërimin e kapsllëkut. Përdoret për kujdesin e flokëve, duarve, këmbëve dhe thonjëve. Pastron makjazhin, lëkurën e bën të njomë. Përdoret kundër skuqjeve, irritimit dhe kruarjeve në lëkurë. Parandaon të çarat (strijat) e shtatzënave dhe ato pas dobësimit. Në gjithë trupin mund të përdoret edhe si krem. PËRDORIMI: • Oral (duke pirë); 1 lugë e vogël mund të pihet në ditë. Dermal (duke lyer); në formën e vajit ose në vend të kremit, përdoret duke bërë masazh të lehtë. Së pari pastrohet e mandej lyhet, 3-4 herë gjatë javës. KUNDËREFEKTET: • Oral (duke pirë), fëmijët nën moshën 10 vjeqare nuk duhet ta përdorin. Dermal (duke lyer), nuk preferohet të përdoret pa ndërprerje, mund ti zgjasë qimet në trup dhe fytyrë.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

VAJ BAJAMEJE E ËMBËL - Sweet Almond oil

4.50 €