+383 49 442 220
herbalkos@hotmail.com

Produkti ne detaje

Colorlib Template

UJË LISNE - Kekik Suyu - (thymus ssp.)

6.50 €

VETITË SHËRUESE – DOBITË: Ka veti antiseptike, prandaj vret (mbyt) mikrobet. Shpejton dhe rregullon qarkullimin e gjakut. Redukton kolesterolin e keq (LDL). Ul dhe stabilizon nivelin e sheqerit në gjak. Shëron dhimbjen e kokës. Përmirëson punën e organeve të tretjes dhe lehtëson tretjen. Zbut acarimet e lugthit dhe shëron kapsllëkun. Përdoret në shërimin e bronkitit, kollës, gripit dhe ftohjes. Në formë gargare ndihmon në shërimin e sëmundjeve të gojës dhe të mishit të dhëmbëve. Duke nxitur urinimin largon ujin e tepërt nga trupi dhe kështu ndikon në heqjen e kilogramëve të tepërta. Ka efekte mjaft të mira në zhdukjen e parazitëve nga zorrët. Përdoret edhe kundër sëmundjeve të lëkurës si: puçrrat, ekzemat, këpurdhat (një copë pambuk zhytet në ujë lisne dhe me të fërkohet lëkura – tri herë në ditë). Në formë dermale (nga jashtë) përdoret edhe kundër rënies së flokëve dhe kundër zbokthit. PËRDORIMI: ¼ e një gote çaji mbushet me lëng lisne, pjesës së mbetur (¾) i shtohet ujë i pijshëm ose lëng frutash dhe pihet. Pihen 3 gota çaji në ditë. NOT: Produkti duhet të ruhet në temperaturë të dhomës dhe pa u ekspozuar diellit. Për të përfituar nga dobitë e produktit duhet të përdoret rregullisht dhe së paku një muaj rresht. KUJDES: Përdorimi i këtij uji nuk rekomandohet për gratë shtatzëna dhe për personat të sëmurë nga sëmundja e gushës.

Porosia

Për porosi na kontaktoni ne numrin e telefonit : +386 49 442 220 ose ne e-mail : herbalkos@hotmail.com

Produktet tjera

LLoje te ndryshme te produkteve

Colorlib Template

UJË LISNE - Kekik Suyu - (thymus ssp.)

6.50 €